Ora de educaţie fizică, un pas spre o dezvoltare fizică armonioasă!

Sportul în Şcoala Romanescu se desfăşoară în condiţii foarte bune. Avem două terenuri de fotbal cu gazon sintetic şi nocturnă, terenuri de baschet şi handbal. Pentru perioadele cu vreme nefavorabilă, orele de sport se desfăşoară în cele trei săli amenajate.

După orele de curs, în zilele prevazute în program, sunt organizate activităţi sportive sub supravegherea şi îndrumarea profesorilor. Opt profesori şi antrenori asigură un înalt grad de pregătire a elevilor.

Atunci când veniţi în Scoala Romanescu, puteţi practica diverse sporturi, puteţi să vă antrenaţi în sala de gimnastică sau să participaţi la cursuri de arte marţiale (cu plată).

Începand cu luna octombrie se desfăşoară campionatul de fotbal la clasele I-IV şi la clasele V-VIII. Peste jumatate din baieţii din şcoală sunt implicaţi în aceste campionate. Elevii şcolii participă la numeroase concursuri obţinând, în fiecare an, premii şi menţiuni.

Noutăţi din sport

• Fotbal 2011

A început campionatul de fotbal pentru clasele I-IV şi este în curs de organizare cel pentru clasele V-VIII.
    Află mai mult