Înscrierea şi transferul

Înscrierea şi transferul se realizeaza conform legislatiei in vigoare. Înscrierea in clasa pregatitoare se face tinand seama de reglementarile din fiecare an scolar, datorita faptului ca inca se fac ajustari privind procedurile de inscriere. Cititi "Clasa pregatitoare 2014"!

Concursul naţional de matematică "Micul Arhimede"

A devenit deja o tradiţie ca în luna decembrie şcoala noatră să organizeze acest concurs cu o numeroasă participare a elevilor şi profesorilor din tară.

Claroline

este o platformă de eLearning şi eWorking care permite profesorilor să creeze cursuri online şi să dirijeze activităţile de formare ale elevilor prin Internet.

Parteneriate cu comunitatea

O mare parte a profesorilor şi elevilor şcolii sunt implicaţi în parteneriate şi acţiuni de voluntariat

Asociaţia Nicolae Romanescu

a fost înfiinţată pentru a sprijini şcoala în demersul realizării unei educaţii de calitate.