Clasa pregătitoare 2014-2015

Bun venit! Vă mulţumim pentru timpul acordat pentru a vă informa şi a afla mai multe despre Şcoala Gimnazială ”Nicolae Romanescu”. Pentru anul şcolar 2014-2015, la clasa pregătitoare sunt disponibile 100 de locuri în patru clase. Cadrelele didactice care vor îndruma aceste clase sunt:

Dinu Florea Profesor pentru învăţământul primar, gradul didactic I

Popescu-Vieru ManuelaProfesor pentru învăţământul primar, gradul didactic I

Cercelaru MargaretaProfesor pentru învăţământul primar, gradul didactic I

Bărboi MarianaProfesor pentru învăţământul primar, gradul didactic I

Site-ul nostru va va oferi o mulţime de informaţii despre oameni talentaţi, clase de elevi, numeroase activităţi şi viaţa de zi cu zi la Şcoala Gimnazială ”Nicolae Romanescu”. Lucruri deosebite se întâmplă aici în fiecare zi, şi sperăm că site-ul nostru vă va prezenta multe dintre ele.

Concursul naţional de matematică "Micul Arhimede"

A devenit deja o tradiţie ca în luna decembrie şcoala noatră să organizeze acest concurs cu o numeroasă participare a elevilor şi profesorilor din tară.

Claroline

este o platformă de eLearning şi eWorking care permite profesorilor să creeze cursuri online şi să dirijeze activităţile de formare ale elevilor prin Internet.

Parteneriate cu comunitatea

O mare parte a profesorilor şi elevilor şcolii sunt implicaţi în parteneriate şi acţiuni de voluntariat

Asociaţia Nicolae Romanescu

A fost înființată pentru a susține dezvoltarea școlii.